שיפוץ בניין חיצוני

שיפוץ חיצוני לבניין היא הגדרה כוללת לשני סוגי עבודות שיפוץ עיקריות, האחת מיועדת לצרכי שיפוץ קוסמטי של מעטפת הבניין והשנייה מיועדת למטרות חיזוק יסודות הבניין ולמטרות ביצוע עבודות איטום במעטפת המבנה. בשני המקרים, ביצוע עבודות שיפוץ בניין חיצוני, מומלץ שיבוצעו על ידי חברת שיפוצים בעל ניסיון רב תחומי בעולמות השיפוץ עם התמחות ספציפית בהליכי חיזוק ושיפוץ מבנים.

סוגי עבודות הנכללות במסגרת שיפוץ חיצוני לבניין

עבודות שיפוץ המיושמות במסגרת שיפוץ בניין חיצוני כוללות:

  • עבודות חיפוי הכוללות קילוף והסרה של חיפוי קיים וביצוע עבודות שליכט וצבע ו/או התקנת חיפוש חדש
  • שיפוץ לובי וחדר מדרגות הכולל בין היתר החלפת ריצוף וצביעת חדרי מדרגות לצד ביצוע עבודות שיפוץ קוסמטיות בשטח הלובי
  • עבודות חיזוק לעמודי הבניין במסגרתן מנסרים את בטון עמודי הבניין, מנקים קורוזיה קיימת ומחזקים את העמודים בהתאם למצבם – במסגרת עבודות החיזוק ניתן לעבות את עמודי הבניין ו/או להחליף ברזל פנימי במידת הצורך
  • איטום גגות באמצעות יריעות איטום
  • טיפול בסדקים ובעיות איטום בקירות המעטפת של הבניין

ועבודות שיפוץ נוספות המותאמות למצבו הפיזי של המבנה ולמסגרת התקציב המוגדרת למטרות שיפוץ בניין חיצוני.

שיפוץ חיצוני לבניין – עד כמה הוא הכרחי?

שיפוץ בניין חיצוני היא פעולת שיפוץ הכרחית לכל סוגי המבנים המשותפים הישנים וזאת למטרות חיזוק עמודי הבניין ושדרוג חזות המבנה. ההכרח בביצוע עבודות שיפוץ בניין חיצוני נובעת גם מהיבטים בטיחותיים וגם מהיבטים דקורטיביים ובשני המקרים פעולת השיפוץ מסייעת להשבחתה של כל אחת מהדירות בשטח הבניין. במבנים ישנים הסובלים מבעיות איטום שונות עשוי להיווצר נזק בלתי הפיך למערכות הבניין והדבר מחייב טיפול נקודתי בבעיות האיטום והדבר תקף גם במבנים ישנים המחייבים חיזוק תקופתי אחת לעשרות שנים של עמודי הבניין.

מבחינת שיפוץ קוסמטי של הכניסה לבניין והשטחים המשותפים המצויים בו כגון: לובי, חדר מדרגות, מעלית, מחסנים, מקלט וכדומה, ניתן לבצע מגוון רחב של עבודות שיפוץ קלות המשדרגות באופן משמעותי את חזית המבנה והכניסה הראשית אליו. השיפוץ הקוסמטי אומנם פחות הכרחי וחיוני כמו השיפוץ המיועד לצרכי ביצוע עבודות איטום וחיזוק עמודי בניין, אך הוא בהחלט משדרג את סביבת המגורים והופך אותה לנעימה יותר, מודרנית יותר ומעוצבת יותר עבור כלל הדיירים. ההחלטה לגבי ביצוע עבודות שיפוץ כאלו ואחרות בשטח החיצוני של הבניין היא החלטה האמורה להתקבל על ידי רוב בעלי הדירות בבניין, ולכן, ההתנהלות לצרכי שיפוץ בניין חיצוני נעשית באמצעות ועד הבית של הבניין. בכל פרויקט של שיפוץ כזה או אחר למעטפת החיצונית של המבנה נדרשת הסכמה מפורשת של מחצית מהדיירים (50% מבעלי הדירות) לצורך תחילת העבודות, כאשר לצרכי ביצוע עבודות שיפוץ נרחבות נדרשת הסכמה של 75% מבעלי הדירות.

חשוב לדעת – במבנים מסוימים, הצורך בביצוע עבודות חיזוק יסודות הבניין הוא צורך בטיחותי מציל חיים, ולכן, הרשות המקומית עשויה להתערב ואף לאסור על המשך השימוש בשטח הבניין למטרות מגורים עד להשלמת ביצוע עבודות החיזוק הנדרשות.

רועי חכם – קבלן שיפוצים רשום בעל התמחות בהליכי שיפוץ בניין חיצוני

רועי חכם היא חברת שיפוצים המתמחה במגוון רחב של עבודות בנייה, שיפוצים והשבחת נכסים, כאשר בין יתר תחמי ההתמחות של החברה נכללים גם שירותי שיפוץ בניין חיצוני על ידי חברת שיפוצים מובילה בתחום. שירותי החברה חולשים על כל סוגי עבודות השיפוץ הנחוצות למעטפת החיצונית של המבנה, מעבודות חיזוק יסודות ועמודים, דרך ביצוע עבודות איטום ועד לביצוע עבודות שיפוץ דקורטיביות. למידע נוסף בנושא לחצו כאן

Call Now Button