קבלן בנייה


בחירת קבלן בנייה – מה חשוב לדעת?

 

בונים, משפצים או מתכננים הרחבה של סביבת המגורים? זה הזמן לדעת הכול על הדרך היעילה והבטוחה ביותר לבחירת קבלן בניה לצורך ביצוע העבודות הנחוצות לכם.

 

קבלן בניה הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים והמרכזיים ביותר בכל פרויקט הנדסי או בכל הליך שיפוץ יסודי ומשמעותי בסביבת המגורים. קבלן הבניה מלווה אתכם למעשה לאורך כל שלבי הבנייה ו/או השיפוץ, כאשר בחלק מהמקרים הוא מעורב גם בתכנון ההנדסי – אדריכלי של הפרויקט. לנוכח חשיבותו של קבלן בניה בכל סוגי עבודות הבניה והשיפוץ, קיימת חשיבות רבה לאופן בחירתו ובשורות שלפניכם נציג בפניכם מספר טיפים חשובים לבחירת קבלן עבודות בניה.

בחירת קבלן בנייה – כיצד?

לפני שנציג בפניכם את הפרמטרים המרכזיים בתהליך בחירת קבלן בניה, נציין את העבודה שקיימים סיווגים מקצועיים שונים לקבלנים שונים, כאשר הסיווג נקבע על ידי משרד הכלכלה שהוא המשרד הממשלתי האחראי גם להנפקת רישיונות בתחום עבודות קבלן. בין יתר הסיווגים נכללים סיווגים כגון: קבלן עבודות בניה, קבלן בניה קלה, קבלן שלד, קבלן עבודות גמר וכדומה. לפיכך, כאשר שוכרים את שירותיו של קבלן בניה לצורך ביצוע עבודות בניה, שיפוץ או הרחבה, קיימת חשיבות רבה לבחירת קבלן על פי הסיווג הנדרש לכם לצורך הפרויקט המיועד. ברוב המקרים, מומלץ לשכור את שירותיו של קבלן בניין רשום לעבודות הנדסיות.

שימו לב – במידה ואתם בונים את ביתכם מן היסוד, מומלץ לשכור את שירותיו של קבלן שלד גמר ובניין עד מפתח, וזאת לצורך ניהול כל עבודות הבנייה הנחוצות לכם על ידי קבלן ראשי המפקח גם על עבודתם של קבלני המשנה הנדרשים.

מעבר לעובדה שמדובר בקבלן רשום במשרד הכלכלה, ברשימת הפרמטרים לבחירת קבלן בניה חשוב להתייחס בין היתר לנושאים הבאים:

  • בדקו האם הקבלן הינו חבר בהתאחדות הקבלנים והבונים בישראל, דבר היכול להעיד על הרמה הביצועית הגבוהה של הקבלן
  • אל תהססו לבקר באתרים שונים אותם בנה הקבלן לאורך השנים האחרונות וזאת על מנת להתרשם מאיכויות הביצוע
  • אל תהססו ליזום פנייה ישירה ללקוחות הקבלן בעבר ובהווה וזאת על מנת לקבל מהם חוות דעת אובייקטיבית בכל הנוגע לשביעות רצונם מהשירות
  • בדקו מהו היקף השירותים המוצעים לכם על ידי הקבלן והאם הם תואמים לצרכי הפרויקט המיועד

כמו כן, חשוב ומומלץ לבדוק את זמינות הקבלן לצורך ביצוע העבודות ואת נושא עריכת הסכם התקשורת מולו.

הסכם עבודה מול קבלן בנייה נועד לעגן באמצעות מסמך משפטי לכל דבר ועניין את כל הסיכומים ביניכם לבין הקבלן. הסכם זה חיוני לכל פרויקט בנייה או שיפוץ וניתן לכלול בתוכו את כל הנושאים החשובים לכם ובכך להגן על מלוא הזכויות המשפטיות שלכם במסגרת עבודה מול הקבלן לאורך כל הדרך.

Call Now Button