עבודות בטון ושלד

כל מה שצריך וחשוב לדעת על ביצוע עבודות בטון באמצעות קבלן בטון
עבודות בטון הן הגדרה כוללת לכל סוגי העבודות המיושמות באמצעות יציקות בטון המהוות את המרכיב העיקרי בביצוע עבודות בינוי גם בשיטת הבנייה הקונבנציונאלית וגם בשיטת הבנייה המתקדמת הידועה בשם בנייה קלה. בשיטת הבנייה הקונבנציונאלית שהיא הנפוצה יותר בענף הבינוי, כל תהליך בניית השלד מבוססת על בטון, ולכן, קבלני שלד הם אנשי מקצוע העוסקים ומתמחים בהליכי יציקת בטון בהתאם לתכנית הבניה הנקבעות על ידי האדריכל ומהנדס הבניין.
יחד עם זאת חשוב לציין שלא כל קבלן בטון הוא בהכרח קבלן שלד, כאשר במקרים מסוימים קבלני הבטון מתמחים בביצוע עבודות בטון מבלי להתמחות בתחום בניית שלד למבנים. מנגד, כל קבלן שלד הוא בהכרח קבלן בטון.

גלריית עבודות בטון ושלד קטלוג 2022

מהו תפקידו של קבלן בטון?

קבלן בטון הוא למעשה קבלן המתמחה בביצוע עבודות בטון מכל סוג, וביניהן: יציקות בטון לצרכי הקמת שלד למבנה, בניית משטחים מבטון, ביצוע עבודות של יציקות בטון מעוצבות, ניסור בבטון, בניית גשרים מבטון, ביצוע עבודות לצרכי החלקת בטון, פיסול בבטון וביצוע עבודות בינוי נוספות שהמרכיב העיקרי בהן הוא בטון.

קבלן בטון – מתי תדרשו לשירותיו?

שירותיו של קבלן בטון מיועדים לכל אילו מביניכם המצויים בתהליכי בנייה מן היסוד, לרבות מקרים בהם אתם שוכרים את שירותיו של קבלן שלד לצרכי בניית שלד לביתכם החדש. יחד עם זאת השימושים הנפוצים ביותר בשירותיו של קבלן בטון מיושמים לצרכי ביצוע עבודות הדרושות התמחות בבטון מעבר ליציקות בטון לצרכי בניית שלד למבנה, וביניהן:

  • בכל אותם מקרים בהם תהיו מעוניינים לרצף את שטח הגינה/חצר בבטון
  • בכל אותם מקרים בהם תהיו מעוניינים להקים מכלול בטון מעוצב ודקורטיבי בחצר הבית או בית העסק
  • בכל אותם מקרים בהם תהיו מעוניינים להקים גדר מבטון ו/או מחיצות מבטון בשטח הנכס
  • בכל אותם מקרים בהם קיים הכרח בביצוע עבודות טיפול בבטון  כגון החלקת בטון, ניסור בטון וכדומה

מעבר לכך, קבלני בטון משמשים גם כקבלני תשתיות מבטון הנחוצות לפרויקטים מורכבים בענף הבינוי כגון: הקמת גשרים ומחלפים.

ביצוע עבודות בטון – עלויות

העלות הממוצעת של יציקת מ"ר (מטר רבוע) של שלד בטון לצרכי בנייה נעה בין 1,300 ל-1,500 ₪, כאשר העלות הסופית עשויה להשתנות בהתאם לפרמטרים שונים המשפיעים על המחיר, וביניהם: גודל המבנה המתוכנן, רמת הנגישות לצרכי ביצוע עבודות היציקה ועוד. במקרים בהם מדובר בביצוע עבודות בטון לצרכי יציקת מכלולי בטון אשר אינן מחייבים שילוב של ברזל על פי חוקי הבנייה המונהגים במדינת ישראל, המחיר למ"ר מוזל באופן משמעותי.

במקרים בהם מדובר בביצוע עבודות בטון מעוצבות המחיר נקבע על פי איכות העבודה וייחודה ולא על סמך הגודל וכמות הבטון הנדרשת, ולכן, המחיר עשוי להיות גבוה או נמוך מהמחיר הנקוב לעיל לכל מטר מרובע וזאת בהתאם למוניטין המקצועי של קבלן הבטון המתמחה בביצוע עבודות בטון מיוחדות ומעוצבות.

בכל סוגי עבודות הבטון קיימת חשיבות רבה לשכירת שירותיו של קבלן בטון מנוסה, מוסמך ומקצועי, וזאת לנוכח החשיבות הרבה הנלווית לביצוע עבודות בטון בענף הבינוי. ביציקות בטון למטרות הקמת שלד, כל פגם או ליקוי בעבודות היציקה עשוי להוביל לנזק עתידי בשלד המבנה ואף לערער את יציבות וחוזק המבנה, ולכן, בחירת קבלני בטון חשוב שתעשה בשיקול דעת תוך התייחסות נקודתית להכשרתם, ניסיונם המקצועי והתמחותם בביצוע עבודות יציקה של בטון. למידע נוסף על קבלן לצורך ביצוע עבודות בטון לחצו כאן

משרד  08-9976644

שלחו לנו אימייל
office@roihacham.co.il

קבלן רשום מ.ר 32519

Call Now Button