השבחת נכסים


מה זה השבחת נכס לפני מכירה? איזה סוגי השבחת נכסים קיימים ומה חשוב לדעת על שירותי השבחת נכסים? על כך ועוד בעמוד שלפניכם.

 

 

השבחת נכסים היא הגדרה כוללת למגוון רחב של פעולות המיושמות בשטח נכס מסוים למטרות העלאת שוויו הכספי וערכו הנדל"ני בהשוואה לנכסים זהים המצויים בסביבת הנכס אותו מעוניינים להשביח. בין יתר הפעולות הנכללות בתהליכי השבחת נכסים, תוכלו למצוא פעולות דקורטיביות המיועדות לצרכי שדרוג קוסמטי של הנכס, לצד עבודות שיפוץ יסודיות ועד לפעולות בינוי המיועדות לצרכי הרחבת שטח הנכס ו/או שינוי חללי הפנים של הנכס.

איזה סוגי השבחת נכסים קיימים?

תחת ההגדרה הכוללת של השבחת נכסים נכללות למעשה כל סוגי פעולות היכולות לסייע בהעלאת שווי ערך הנכס, כאשר קיימים מספר סוגים שונים של תכניות השבחה שכל אחת מהן מותאמת באופן פרטני לסוג וגודל הנכס, מטרות השימוש בנכס, מסגרת התקציב העומדת לרשות בעלי הנכס ופרמטרים נוספים אליהם אותם חשוב לקחת בחשבון כאשר שוקלים תהליכי השבחת נכסים. בין יתר סוגי תכניות ההשבחה הנפוצות בשוק הנדל"ן הישראלי תוכלו למצוא:

  • השבחת נכסים באמצעות שיפור וחידוש תשתיות בשטח הנכס
  • השבחת נכסים באמצעות עיצוב דקורטיבי ו/או שינוי קוסמטי של חללי הפנים
  • השבחת נכסים באמצעות עבודות שיפוץ יסודיות בשטח הנכס
  • השבחת נכסים באמצעות הרחבות ותוספות בנייה
  • השבחת נכסים באמצעות שדרוג חצרות/גינות והמרחב הציבורי של הנכס
  • השבחת נכסים באמצעות תשתיות מתקדמות כגון: מערכות בית חכם, מערכות סולאריות וכדומה

חשוב לציין שכל סוגי תכניות ההשבחה ניתנות ליישום לגבי כל סוגי הנכסים, החל מדירות מגורים ובתים פרטיים, דרך משרדים וחנויות ועד לנכסים מסחריים בכל גודל.

השבחת נכסים לפני מכירה או השכרה

תהליכי השבחת נכסים מיושמים ברוב המקרים לפני פעולות מכירה ו/או השכרה של הנכס, ולכן, קיימת חשיבות רבה להערכת מחיר הנכס ו/או התשואה הפוטנציאלית באמצעות שמאי לפני ואחרי ההשבחה בהתאם להיקף העבודות המתוכננות בשטח הנכס.

שירותי השבחת נכסים – מה הם כוללים?

שירותי השבחת נכסים כוללים למעשה את כל הפעולות הניתנות ליישום בשטח הנכס לצרכי השבחתו והעלאת שוויו הכספי וערכו הנדל"ני. שירותים אלו כוללים ביצוע עבודות של תוספות בנייה והרחבות, שיפוץ יסודי של תשתיות הנכס, שדרוג קוסמטי של שטח הבית או הדירה, פיתוח גינות ומרחבים חיצוניים ופעולות נוספות בהתאם למסגרת התקציב העומדת לרשותכם ובהתאם למצבו הפיזי של הנכס לפני פעולות ההשבחה. אחד מהשירותים הנפוצים ביותר בתחום השבחת נכסים הוא שירות המיועד לצרכי השבחת דירות לפני מכירה/השכרה הכוללים שיפוץ קוסמטי של שטח הדירה.

שירותי השבחת דירות ושיפוץ קוסמטי

שיפוץ קוסמטי של הדירה נועד לצרכי הפיכתה לסביבת מגורים אטרקטיבית בעיני הרוכשים ו/או השוכרים הפוטנציאליים, כאשר שירותי השבחת דירות ושיפוץ קוסמטי כוללים בתוכם ביצוע פעולות שיפוץ קלות המתמקדות בנראות הכנס, לרבות, צביעות קירות החלפת אלמנטים דירתיים (דלתות, חלונות, תריסים וכו), שדרוג ארונות המטבח, חידוש אמבטיות, הוספת נקודות חשמל ושקעים, התקנה של גופי תאורה דקורטיביים ופעולות נוספות היכולות לשדרג את נראות הנכס. 

השבחת נכסים – למי פונים?

השבחת נכסים מכל סוג ובכל סדר גודל של עבודה, חשוב שתעשה באמצעות חברות קבלניות המתמחות בביצוע עבודות בנייה והשבחת נכסים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובאמצעות חומרי הגלם האיכותיים ביותר בענף השיפוצים והבנייה. לצורך כך, חשוב לבחור את החברה הקבלנית בהתאם לניסיון המקצועי העומד לרשותה בתחום השבחת נכסים והיקף פעילותה בתחום. למידע נוסף על שירותי השבחת נכסים באמצעות חברה קבלנית מובילה לשיפוצים בתחומה לחצו כאן

Call Now Button